Dostaňte se do sítě se sítí metra v Londýně
London Underground má 11 barevných částí. Může se to zdát zmatené, když se nejprve pokusíte najít cestu kolem města na trubce, ale s praxí, to může být docela jednoduché. Získejte zdarma mapu trubek na libovolné stanici nebo informační kancelář návštěvníků.
Trubice funguje od přibližně 5:00 do 12:30 hod. Na většině tratí (od 7:30 do 10:30 v neděli). Služby jsou časté, zejména v centrálním Londýně.
Většina hlavních atrakcí je v docházkové vzdálenosti od stanice metra. Vlaky mohou být zaneprázdněny během špičkových hodin a návštěvníci naleznou jednodušší a levnější cestu po 9:30 od pondělí do pátku.
Síť je rozdělena do devíti zón, přičemž oblast 1 je centrální oblastí.
Uvědomte si, že vzhledem k tomu, že dopravní systém je starý, potřebuje údržbu, což znamená, že se můžete setkat s častými víkendovými inženýrskými pracemi .
Nákup vstupenek
Investujte do návštěvnice Oyster Card, pokud máte v plánu cestovat přes tunel, autobus, tramvaj, DLR, London Overground, TFL Rail nebo River Bus. Ceny jízdenek jsou levnější než nákup vstupenek na papír a jsou omezeny na denní bázi, takže můžete cestovat tolikrát, kolik chcete, za den za maximální poplatek ve výši 6,60 liber (v porovnání s papírovou cestovní kartou v ceně 12,30 liber). Můžete také využít slevy a speciální nabídky po celém městě. Karty je možné zakoupit a doručit do vašeho domova před cestou do Londýna.
Zde je seznam londýnských linek s praktickým návodem na klíčové zastávky na každé trase:
- Bakerloo Line (Brown)
Z: Harrow & Wealdstone
TO: Slon a hrad
POUŽITÍ STOP:- Edgware Road
- Oxford Circus
- Piccadilly Circus
- Waterloo
- Centrální čára (červená)
Od: Hillingdon
TO: Epping
POUŽITÍ STOP:- Shepherdův Bush
- Notting Hill Gate
- Mramorový oblouk
- Oxford Circus
- Tottenham Court Road
- Kruhová čára (žlutá)
POUŽITÍ STOP:- Paddington
- Pekařská ulice
- Liverpool Street
- Tower Hill
- Nábřeží
- Victoria
- Notting Hill Gate
- Hammersmith (konec rozšíření)
- District Line (zelená)
Z:- Ealing Broadway
- Richmond
- Wimbledon
- Upminster
- Edgware Road
- Paddington
- Notting Hill Gate
- Hammersmith & městská linka (růžová)
Od: Hammersmith
TO: Barking
POUŽITÍ STOP:- Paddington
- Královský kříž St. Pancras
- Liverpool Street
- Jubilejní řada (stříbrná)
Od: Stanmore
TO: Stratford
POUŽITÍ STOP:- Westminster
- Waterloo
- londýnský most
- Metropolitní linka (fialová)
Z:- Amersham
- Chesham
- Watford
- Hilling na
POUŽITÍ STOP:- Královský kříž St. Pancras
- Liverpool Street
- Severní čára (černá)
Z:- High Barnet
- Mill Hill East
- Edgware
POUŽITÍ STOP:- Camden Town
- Euston
- Kings Cross St. Pancras
- londýnský most
- Tottenham Court Road
- Waterloo
- Piccadilly Line (tmavě modrá)
Z:- Heathrow
- Uxbridge
POUŽITÍ STOP:- Knightsbridge
- Piccadilly Circus
- leicesterské náměstí
- Královský kříž St. Pancras
- Victoria Line (světle modrá)
OD: Walthamstow Central
TO: Brixton
POUŽITÍ STOP:- Královský kříž St. Pancras
- Oxford Circus
- Victoria
- Waterloo & City Line (světle modrá)
OD: Waterloo
Do banky
(Žádné další zastávky.)